FAQ

Otrzymałem zaproszenie, ale jestem dopiero w drugiej klasie gimnazjum. Czy mogę przyjechać na obóz?

Choć grupą docelową obozu dla gimnazjalistów są obecni uczniowie klas trzecich to jeśli bardzo zależy Ci na udziale w obozie, zapraszamy do zgłoszeń! Pamiętaj, że program obozu wykracza poza zakres programu gimnazjalnego i jest do niego potrzebna wiedza z trzeciej klasy! Zastrzegamy, że  pierwszeństwo będą mieli twoi starsi koledzy i zostaniesz wpisany automatycznie na listę rezerwowych.  O zakwalifikowaniu na obóz dowiesz się dopiero w czerwcu.

Jakie są warunki płatności?

Kwotę 1100 złotych  należy przelać na konto Klubu do 4 czerwca. Wpłata jest automatyczną akceptacją Warunków Uczestnictwa w obozie. W tym dokumencie znajdziesz też wszystkie informacje dotyczące zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji.

Co zawarte jest w cenie obozu?

Podana w zaproszeniu kwota stanowi całkowitą cenę obozu. Zawiera m. in. koszt zakwaterowania, wyżywienia, wycieczek edukacyjno-krajoznawczych oraz ubezpieczenia.

Czy mogę otrzymać fakturę za obóz?

Tak. Chęć jej otrzymania należy zgłosić przed obozem, najlepiej w mailu zgłoszeniowym lub w osobnej wiadomości na adres obozu. Faktura zostanie przygotowana i przekazana uczestnikowi w trakcie obozu. Jeżeli byłaby ona potrzebna wcześniej (np. do uzyskania refundacji w zakładzie pracy) możemy wysłać ją pocztą po wcześniejszym uiszczeniu opłaty za obóz.

Jaką opiekę zapewniamy podczas wypoczynku?

Organizowane przez Klub obozy są zgłaszane do Kuratorium Oświaty w określonym ustawowo terminie. Oznacza to, że osoba pełniąca rolę komendanta obozu, jak i wszyscy wychowawcy, dysponują stosownymi uprawnieniami. Opiekę medyczną podczas wypoczynku zapewnia wykwalifikowana pielęgniarka, zatrudniona przez ośrodek, w którym odbywa się obóz.

Czy jest zorganizowany dojazd?

Nie, na obóz trzeba dotrzeć samodzielnie — np. samochodem, koleją, autobusem. Ponieważ uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski, możesz dopytać się organizatorów (sekcja: Kontakt), czy jedzie ktoś z Twojej okolicy, żeby umówić się na wspólny dojazd. Pamiętaj jednak, że jeśli rodzice nie przyjeżdzają po Ciebie osobiście w dniu powrotu musisz przesłać stosowne oświadczenie (dostępne do pobrania w sekcji Materiały).

Jakie wyżywienie oferujemy podczas wypoczynku?

Śniadania, obiady oraz kolacje jemy w stołówce, gdzie posiłki przygotowywane są przez obsługę ośrodka. Dodatkowo codzienne otrzymujemy podwieczorek.

Mam określoną dietę, której powinienem przestrzegać. Czy stanowi to przeszkodę do przyjazdu na obóz?

Zdecydowanie nie. Wszelkie informacje o diecie powinny znaleźć się jednak w mailu zgłoszeniowym, a później w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku.

Jakie warunki sanitarne zapewniamy?

Podczas obozu korzystamy z niekoedukacyjnego węzła sanitarnego, znajdującego się tuż obok naszego pola namiotowego. Znajdują się w nim prysznice, umywalki oraz toalety.

Jak wygląda zakwaterowanie?

Zakwaterowanie ma miejsce na polu namiotowym, w dużych harcerskich sześcio- lub trzyosobowych namiotach wyposażonych w łóżka polowe, materace i ciepłe koce oraz poduszki. Konieczne jest przywiezienie własnego śpiwora.